נשיא המועדון לשנת 2022-2023: דדי אלימלך

מזכיר: קובי גושן

גזבר: גברי לזר

מועדון רוטרי נהרייה נוסד בשנת 1952 ע”י וולש ז”ל ובתחילת דרכו השפה המדוברת במפגשים היתה גרמנית. היה זה המועדון הרביעי בארץ, אחרי מועדוני הרוטרי בירושלים, בחיפה ובתל אביב. יש כיום בארץ מעל 50 מועדונים ומעל 1500 חברים.

בשעתו הייתה תנועת הרוטרי תנועה של גברים בלבד, על כן הוקם מועדון הרוטרי שלנו ע”י גברים. הנשים הקימו מועדון מקביל בשם “האופן הפנימי”. שני המועדונים מקיימים פעילות חברתית משותפת ומגוונת, ופעילויות שונות לטובת הקהילה. כיום מונה מועדון רוטרי נהריה כ 30 חברים. כיום יש במועדון גם חברה אחת, ואנו מזמינים חברות נוספות להצטרף אלינו.

המועדון בנוי על פי סיווגים מקצועיים. כל מועדון מקפיד לצרף אל בין שורותיו חברים בולטים, מובילים בתחומם, המייצגים את מירב המקצועות החופשיים. קריטריונים חשובים בקבלת חבר למועדון הם: הגינות, הצטיינות, נכונות לתרום לפעילות חברתית במועדון ומידת נכונותו של החבר לתרום לקהילה.

הפעילות במועדון מתנהלת במספר תחומים (אנחנו מגדירים אותם כ”אפיקים”): אפיק המועדון, הדואג להפעלה תקינה של המועדון מן הבחינה החברתית והמנהלית, אפיק הנוער, אפיק בינלאומי, אפיק להבנה בין עדתית, והאפיק החשוב ביותר הוא אפיק הקהילה. את המועדון מפעילה הנהלה, הנבחרת כל שנה ברוטציה. היא מורכבת מנשיא, מזכיר, גזבר, ראשי אפיקים, ובעלי תפקידים נוספים.

תקנון העמותה

02right
ab02

את הגיבוי הפיננסי לפעילות המועדון שואב המועדון מתשלום דמי חבר חודשיים קבועים, ומ”עמותת קרן המועדון” המגייסת כספים מתרומות וממבצעים:

א. תרומות – תורמים המחפשים להנציח את קרוביהם וכך גם לתרום לקהילה מעדיפים להפקיד את תרומתם לקרן המועדון, מתוך ידיעה שניהול הקרן הוא יעיל, אינו אינו מפרנס בעלי תפקידים (חברי המועדון תורמים אף הם כל חודש חלק מדמי החברות לקרן המועדון), ומסייע ישירות לנצרך (למשל, “קרן גידלי” מעניקה כל שנה מילגת לימודים של 10000 ₪ לסטודנט לרפואה, הגב. שרה יעקוב העניקה שתי מלגות של 3000 ₪ כל אחת לסטודנטים לרוקחות ולחקלאות).

אחד התורמים המרכזיים לקרן הוא פרופסור אריה כץ החי בארה”ב ומעניק מדי שנה 4 מלגות בסך 4,000 ₪ כל אחת.

ב. מבצעים – מועדון רוטרי נהריה מארגן מופעי תרבות שונים, אשר עודפי הכנסותיהם מוקדשים לקרן המועדון. זכורים לטוב הקונצרטים הרבים שהתקיימו בחצר בית משכית, אותם פקדו ראשי הקהילה, חברי כנסת ושרים. הוותיקים זוכרים את הקונצרט בשנת 1995, שבו נכח ראש הממשלה יצחק רבין ז”ל, חודשים ספורים לפני הירצחו. עדיין מהדהדים באוזנינו קריאות החוליגנים: “רבין בוגד”, שהקיפו את החצר והפריעו למהלך הקונצרט. בשנת 2006 אירגן המועדון את המופע: “אני, סימון ומואיז הקטן” בהנחיית דן אלמגור. המועדון ממשיך גם כיום לארגן מופעי תרבות כאלה למעט הפסקה של שנתיים בעקבות מגפת הקורונה. 

“קרן רוטרי נהריה” מגייסת כספים באמצעות תרומות ואירועים מיוחדים.

להלן האירועים שהתקיימו בשנים האחרונות:

שנת 2008 – הופעה של “לא סופי” בהשתתפות יאיר לפיד, רמי קלינשטיין ותמיר הרפז.

שנת 2010 – הופעה של הזמר קובי אפללו.

שנת 2012 – הופעה של הזמרת שירי מימון.

שנת 2013 – הופעה של הזמר אבי סינגולדה “עם חברים”.

שנת 2015 – הופעה של הזמר פבלו רוזנברג עם “מופע נורמלי”.

שנת 2016 – הופעה של הזמר שמעון בוסקילה עם “ההופעה”.

שנת 2017 – הופעה עם הסטנאפיסט – שלום אסייג.

שנת 2018 – הופעה של הזמר אמיר דדון.

שנת 2019 – ערב יווני עם הזמר טריפונס ולהקתו.

שנת 2020-2021 – לא התקיימו אירועי התרמה עקב מגפת הקורונה.

ab3
ab41
ab4

להלן מספר דוגמאות לפעילות המועדון בעבר ובהווה:

מלגות לסטודנטים מצטיינים ונזקקים, יום כיף לילדים חולי סרטן ומשפחותיהם, טיפול שיניים רפואי המוענק בהתנדבות ע”י חלק מרופאי השיניים בנהרייה, רכישת ספרי לימוד עבור תלמידים הזקוקים לסיוע בתחום זה, והקמת ספריית השאלה, חלוקת חבילות מזון למשפחות נזקקות לקראת הפסח, פרסום ספר על תולדות נהרייה, ייזום והשקעת כספים להצלת מגדל המים, שעמד בפני סכנת התמוטטות. עיריית נהרייה נרתמה בסופו של דבר למבצע וגייסה כספים רבים והפכה את מגדל המים לפינת חמד תרבותית בעיר. אחד הפרוייקטים המרכזיים הינו “רוטרי באהבה”, המועדון מעניק לעשרות סטודנטים מלגה בגובה 10,000 ₪ למימון לימודיהם ובתמורה הסטודנטים נותנים 100 שעות עזרה בלימודים לתלמידי בתי הספר התיכוניים בנהריה.

סיוע כספי לתלמידים נזקקים למימון חלק מהוצאות המסע החשוב לפולין, הפקת מדריך הטלפון הפופולרי של העיר נהרייה (כאשר לא הופקו עדיין מדריכים כאלה ע”י יזמים פרטיים). תמיכה בילדים ספורטאים לרכישת ציוד ספורט מתאים. רכישת ערכות הדיאליזה הראשונות לבית החולים בנהרייה, חברי המועדון היו הרוח החיה בהקמת מד”א בנהרייה, ועוד פעילויות רבות מאוד…

מועדון רוטרי

נהריה ת”ד 40

נהריה